Rory istediği kişiyle oynuyor, ‘Avrupa takım odasının söylenmemiş aksiyomlarından biridir ve iyi bir sebeple.

Posted by Owned By XNight
Category:

Rory istediği kişiyle oynuyor, ‘Avrupa takım odasının söylenmemiş aksiyomlarından biridir ve iyi bir sebeple.

Ian Poulter bile bu yarışmaya daha fazla devam edemez ve eğer Avrupa ekibi onun yerine geçecek bir halk kahramanı tılsımı bulmaya çalışıyorsa, halkın adamı Tommy bu figür olabilir.

Çaylak, iki günlük sağlam golf üretti ancak Ryder Kupası’nın son gününde mücadele etti.

Tony Finau, ona kendi ilacının tadına bakmak için 6&Tekler maçında 4 galibiyet

Olağandışı yeteneği ona her zaman Poulter’ın ötesine geçen Binbaşı unvanını verirse, o zaman kıllı bakışıyla Fleetwood, golfün olağan seçim bölgesinin çok ötesinde bir menzile sahip bir yıldız haline gelebilir.

O ve Molinari, Morecambe ve Wise gibi, iki kez Woods’u yenen ve Kaptan Amerika, Patrick Reed’i onbaşı rütbesine iki kez indirgeyen bir şekilde üç kez harmanlanmışlardı.

Fleetwood’un maçları o kadar kapsamlı bir galibiyete dönüştü ki, Le Golf National’ın son dört deliğini oluşturan ‘Loop of Doom’a yalnızca bir kez düzgün bir şekilde girdi. Dün yine tamamen farklı nedenlerden dolayı kaçırdı. Yorgunluğun gizleyici etkisi olmasa bile, Finau’yu şapkadan çekmek, Southport’tan 27 yaşındaki oyuncu için tuhaf bir baskı geri dönüşünü temsil ediyordu.

Ian Poulter, Ryder Kupasında daha fazla devam etmeyecek ve Fleetwood onun yerini alacak adam.

Genel olarak, beş üzerinden dört puan kazanan İngiliz için sansasyonel bir başlangıçtı.

Artık o, Amerikan devlerinden birine karşı değil, kariyeri bu yıl keskin bir yukarı doğru yörüngede olan başka bir ilk yarışmacı ile karşı karşıya geldi. Salt Lake City’deki Polinezya Mormon topluluğunun beklenmedik kaynağından çıkan 17 numaralı dünya Finau, etkinliğin açılış maçında tahtaya çoktan bir nokta koymuştu.  

Cuma sabahı ilk atışı yapan Finau’ydu ve hiçbir zaman bunalmış olduğuna dair pek bir işaret göstermemişti.

Fleetwood, ilk yeşilin içinden suya girerek kötü bir şekilde başladı ve üçüncü ve dördüncü deliklerde iki kuşla maçı seviyelendirerek kazandığı süre uçup gitti.

Fleetwood’un yeniden canlanması cezalandırıcı bir şekilde sona erecekti. Beşincisinde 18 inçten bir vuruş kaçırdı ve hemen yeşilde kaygan bir yokuş aşağı iki ayaklı bir atladı.

Tiger Woods, ona rahatsız edici bir hafta sonu geçirdikten sonra arkasını görmekten memnun olacak

O ve Molinari, Morecambe ve Wise gibi birlikte üç kez birlikte kazanmışlardı.

Sonunda harcanmıştı ama dört puan biriktirmiş olması herhangi bir hayal kırıklığı geçicidir

Yedinci turda zikzak çizerek, uyuşuk Amerikalı, 200 metreden birkaç fit içinde görkemli bir yaklaşıma girdi.

Evertonian Fleetwood, dev bir Liverpool bayrağı, uygunsuz bir şekilde, bakan misafirperverlik yapısının üzerine örtüldüğünden, bunun onun deliği olmayacağını biliyor olabilirdi.

Dönüşte beş aşağıda olmak kurtulmak imkansızdı. ‘Aslında orada kendimi iyi hissettim ama birkaç zayıf delik vardı ve benden daha iyi oynadı’ dedi.1xbetgiris

Sonunda tamamen harcandı, ancak kazanan bir amaç için zaten dört puan biriktirdiğinizde, herhangi bir hayal kırıklığı geçicidir.

"

yeniden o zihin çerçevesine giriyor. Kulaklarını kalabalığa kapladığı yer. Kendini Amerikalılardan nefret ettiğine inandırdığı kişi. Sırtında hedef olmasını sevdiği kişi. Avrupa’nın tılsımı olduğu kişi.

Bunun büyük ölçüde şov için olduğunu ve önümüzdeki hafta bu sefer kendisini Justin Thomas ve diğerleri için evinde barbekü yaparken bulabileceğini boşverin. Avrupa o zaman bir haftalığına geri kazanacaksa, sadece karanlık sanatlara yönelmesi gerektiğinin çok iyi farkında.

Bir Ryder Kupasında kendinizi gerçekten hoşlanmamanın olduğu bir zihniyete sokmanız gerekir, ancak bu sadece o hafta için, dedi. Sahte, sözde bir düşmanlık gibi. Hepimiz her hafta birlikte oynuyoruz ve Rickie, Justin, Dustin Johnson ve Brooks Koepka’ya çok yakın yaşıyorum. Hepsini gerçekten seviyorum. Ancak bir hafta boyunca onlar benim arkadaşım değiller ve onları kötü bir şekilde dövmek istiyorum. ‘

Rory McIlroy, bu hafta sonu kendi topraklarında Ryder Kupası’nda Avrupa’ya zafere ilham vermeyi umuyor

McIlroy, bu haftaki gösteri sırasında Team America’yı ‘beğenmeme’ zihniyetine giriyor

Sürecin bir kısmı suçta doğru ortağı bulmaktır. İki yıl önce Hazeltine’de McIlroy, Thomas Pieters’tan o kadar etkilendi ki, Belçikalı’nın önümüzdeki on yıl boyunca Ryder Kupası’nda oynadığı partner olmasını istediğini söyledi. Pieters pazarlıktaki payına düşeni yapamayınca ve bu yılki takımı asla yapamayınca, Rory’nin aynı kumaştan kesilmiş bir İspanyol’a dönmesine şaşmamalı.

McIlroy, tüm yaz rolü için Jon Rahm’ı düşündü ve kaptanı Thomas Bjorn’dan bu konuda hiçbir şikayeti yoktu. ‘Rory istediği kişiyle oynuyor’, Avrupa takım odasının söylenmemiş aksiyomlarından biridir ve haklı olarak. McIlroy en üst vitese çıkmazsa, Avrupa’nın Ryder Kupası’nı kazanma şansı yok.

29 yaşındaki oyuncu tüm yıl üçüncü veya dördüncü viteste oynuyor. Çoğu zaman gerçekten iyi oynadı, ancak yalnızca bir kez tam gaza ulaştı ve kazanmaya devam etti. Pazar günleri belirli bir sorunu kanıtladı. Altı kez son turda final grubunda yer aldı ve bir kez bile kazanamadı, bu da geçmişteki başarı oranı göz önüne alındığında oldukça dikkat çekici.

Rahm, onu özgür bırakan adam olabilir. Pieters gibi, 24 yaşındaki de muhafazakarlığa birkaç taviz vererek Rory tarzı golf oynuyor. Bu, bir kalabalığı heyecanlandıracak türden bir eşleştirme, tam da Avrupa’nın ihtiyacı olan ve McIlroy’un peşinde olduğu şey. Avrupa’yı Cuma sabahı dışarı çıkarmak için mükemmel bir seçim.

McIlroy, Avrupa Takımı kaptanı Thomas Bjorn’un (sağda) istediği kişiyle oynamak için onayını aldı

Bu, McIlroy’un beşinci Ryder Kupası olacak ve bu kupaya yönelik düşünceleri, yarışmayı bir ‘sergi’ olarak küstahça reddettiği ilk günlerden beri kesinlikle çok yol kat etti. Adil olmak gerekirse, 2010’daki ilk çıkışının ardından tonunu oldukça hızlı değiştirdi ve çok yanıldığını itiraf etti. Son maçta, daha önce hiç tanık olmadığımız bir McIlroy gördük, bazı sesli maskaralıklarla düşman bir kalabalığa karşı koydu ve büyük ölçüde kazandı. Özellikle Cuma günü Pieters ile birlikte dörtlü maçını kazandıktan sonra kalabalığa yaptığı yay, etkinliğin en önemli olaylarından biriydi.

Çaresizce yenmek isteyeceği bir adam varsa, McIlroy’u Hazeltine’deki bekarlara çıkaran Patrick Reed, Avrupa’daki herhangi bir iyileşme olasılığını sona erdirir. Yine de, gerçek bir husumet taşımıyor. “Patrick’i seviyorum ve oyununa, zihinsel dayanıklılığına ve sürüşüne derin bir saygım var,” dedi. İyi adamlardan biri olduğunu ve bazen yanlış anlaşıldığını anlayacak kadar etrafında yeterince zaman geçirdim.

Ian Poulter’ın Avrupa için geri döneceği ve Justin Rose’un yeni FedEx Şampiyonu olduğu gerçeğine rağmen, muhtemelen Amerikalıların açık çoğunluğunun en çok yenmek istediği kişi McIlroy’dur. “Hiç umursamıyorum, aslında tam tersi,” dedi Rory. Sırtımda bir hedef olmasını seviyorum. Ben bunu kucaklıyorum.

Avrupa Takımı ve kaptan Bjorn Salı günü Le Golf National’da Ryder Kupası’nda poz veriyor

‘Bırakın gelsin. Bu sefer de bir fark var. Hazeltine’deki sonuncusunda, sadece takımları için değil, seyirciler için de hedef olduğumu hissettim. Bir duvara yaslanıp üretmek zorunda kalman hoşuma gitse de, onlar senin yanındayken ve seni çekerken çok keyifli olacak. ‘

McIlroy dört Ryder Kupası’nda 11 puan topladı, bu da onu sonunda Seve Ballesteros, Bernhard Langer, Colin Montgomerie ve Lee Westwood gibi bu yarışmanın efsanelerine katılma yolunda ilerleten bir tür geri dönüş oranı.

Şimdi, bir Avrupa zaferinde ilham verici bir performansın çok müstehcen bir sezona farklı bir ten rengi koyacağını bilerek öncülük ediyor.

Derin kazma ve karanlık tarafa ulaşma zamanı, Rory.

McIlroy, 2010’daki ilk çıkışından bu yana önceki dört Ryder Kupası’na karşı 11 Ryder Kupası puanı kazandı.

"

Sergio Garcia en iyi sezonları yaşamamış olabilir, ancak İspanyol oyuncu bir kez daha Avrupa’nın sevgilisi oldu.

Avrupa, Le Golf National’da Amerika Birleşik Devletleri karşısında 17½-10’lik bir galibiyet iddiasında bulunurken, Garcia 25½ ile Ryder Kupası’nın en çok sayı atan oyuncusu oldu.

2017 Masters şampiyonu 2. yendi&Ryder Cup listelerinde Nick Faldo’yu (25) geçmek için Pazar öğleden sonra 1.

Avrupalı ​​Sergio Garcia, 25½ ile tüm zamanların en çok Ryder Cup sayı atan oyuncusu oldu.

Garcia, Rickie Fowler 2’yi yendi&Le Golf National’daki tekler maçında Pazar öğleden sonra 1

Poulter, Ryder Kupası’nın usta arkadaşı Ian Poulter ile Pazar günü Le Golf National’da kutlama yapıyor

RYDER CUP PUANLARI 

Sergio Garcia –

Nick Faldo –

Bernhard Langer –

Billy Casper …  

Colin Montgomerie –  

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

1999’da Brookline’da ilk kez sahneye çıkan Garcia, sevdiklerinin, takım arkadaşlarının ve coşkulu Avrupalı ​​hayranlarının önünde tarih yarattığı için çok duygusal bir Pazar öğleden sonraydı.

Takım arkadaşları onu tebrik etmeye gelmeden önce eşi Angela Akins onu kucakladığı için 38 yaşındaki oyuncu 17. yeşilde duygularını kontrol edemedi.

Genelde ağlamam ama bugün yardım edemedim. Bu hafta Avrupa için üç puan kazanan Garcia, ne hafta, ‘dedi.

Zor bir yıl oldu ama çok mücadele ettik ve beni seçtiği ve bana inandığı için Thomas’a minnettarım. Bardağı geri aldığım için çok mutluyum. ‘

İspanyol, sevdiklerinin ve takım arkadaşlarının önünde tarih yazarken duygu doluydu.

38 yaşındaki Garcia, Paris’teki tarihi zaferinin ardından Fowler tarafından tebrik edildi

İspanyol rekoruna şunları ekledi: ‘Bu çok şey ifade ediyor ama günün sonunda takımla ilgili ve kazandığım bazı puanlarda yardımcı olabildiğim için mutluydum.

Bu bir bonus, bunu yapabileceğimi hiç düşünmediğim bir şey ama bu adamlar inanılmaz.

Pek çok insan Ryder Kupası’nın oynanmadan önce bittiğini düşünüyordu. Sanırım maalesef yanlış takımı seçtiler. ‘ 

Garcia, Ryder Cup’a Thomas Bjorn’un joker karakterlerinden biri olarak girdi, ancak üç gün boyunca tekrar fazlasıyla etkiledi. Yakın arkadaşı ve Avrupalı ​​efsane Seve Ballesteros ne kadar gurur duyardı? 

Bernhard Langer, Billy Casper ve Colin Montgomerie, tüm zamanların önde gelen Ryder Cup puan tablosunda Garcia ve Faldo’nun arkasında yer alıyor.

Bu arada, beş kez galip gelen Phil Mickelson, Ryder Cup tarihindeki en çok maçı kaybetti (22).

İspanyol, 1999’da Brookline’da ilk çıkışını yaptı ve dokuz Ryder Kupası’nda oynadı.

"

 Justin Thomas, Pazar günkü ilk tekler maçında Ulsterman’ı yendikten sonra hayranlığını açıkladı. 

Çaylak Thomas, McIlroy ile bir ding-dong savaşında dramatik bir zafer elde etti ve rakibi, Thomas bu turnuvadaki dört maçtan dördüncü sayısını kazandığında 18. delikte kırıldı.

Avrupa Takımı, ünlü kupayı yeniden kazanmak için 14½ puan eşiğine ulaşabildiği için boşuna kanıtlanmıştı, ancak Thomas, McIlroy’a karşı oynamaktan mutluydu.

Justin Thomas (solda), ilk tekler maçını kazanmak için 18. delikte Rory McIlroy’u yendi

Thomas şöyle dedi: ‘Rory’ye ona uzun zamandır saygı duyduğumu söyledim ve her zaman bana davranışına saygı duydum, bu yüzden ona karşı ilk maçta oraya atılmak oldukça havalıydı.’

McIlroy turunun sonunu felaketle bitirdi – Fairway sığınağından çıkmak için iki atış yaptıktan sonra su buldu.

İki sinirsiz darbenin ardından Thomas güvenli bir şekilde yeşilin üzerindeyken, McIlroy elini kabul etmesini teklif etti ve ABD 10-6 gecelik açığı kapatmaya çalıştı.

Bu, Thomas’ın hafta sonunun dördüncü noktasıydı – 1979’da Larry Nelson’dan bu yana Amerikalı bir çaylak için en iyi yol. 

Thomas ekledi: ‘Bu maçın sona ermesi için son derece uygunsuz bir yoldu. Takımımıza puan kazandırdığım için çok mutluyum ama ben öyle olsun istemedim ‘dedi.

Thomas turnuva boyunca çok iyi oynadı ve dörtten dört puan kazandı.

Her iki oyuncu da sopayla sinir bozucu bir gün geçirdi, özellikle bazı görkemli demirlere rağmen bütün gün sadece bir kuş yapan McIlroy.

Thomas, 12. turda parayı kurtarmak ve aynı seviyede kalmak için uçtan uca girdi, ancak 13. turu kaçırdığı bir vuruşla attı.

Yine de gitmedi ve beşinci par-14’e muhteşem bir yaklaşım, tekrar seviye atlamasına izin verdi.

McIlroy 17. sırada büyülü bir kurtarış yaptı ve maç sonuncuya doğru ilerledi – bu hafta şimdiye kadar dramatik su sıralı 18. sıraya ulaşan yalnızca üçüncü oldu.

McIlroy için tişörtü bir sığınak bulup topun tıkandığı için korku dolu bir eve dönüştü.

Onu kurtarma girişimi onu tekrar kuma bıraktı ve ardından ikinci kaçış girişimi uçup suya düştü.

Bu arada Thomas, green’e iki mükemmel şut attı ve kısa süre sonra muhteşem bir ilk maçının dördüncü puanını kutluyordu.

"

Thomas Bjorn, Avrupa takımına Amerika’yı yenmesinin ardından övgü topladı ve kadroyu zafere götürmenin ‘kolay’ olduğunu öne sürdü.

Güçsüz olarak rekabete girmesine rağmen, Francesco Molinari Phil Mickelson’u yenerken Avrupa, Pazar günü Le Golf National’da beklenmedik bir zafer kazandı.

Ve ünlü galibiyetten sonra konuşan kaptan Bjorn, son gün Amerikalıların geç saldırılarına rağmen, ‘harika’ oyuncularının sinirlerini koruyacağına inandığını açıkladı.

Thomas Bjorn (önde), Pazar günü Ryder Kupası’nı kazanmasının ardından Avrupa’da övgü topladı

İtalyan Francesco Molinari, Avrupa’nın zaferini mühürlemek için Le Golf National’da Phil Mickelson’ı yendi

/ ** / .opta-ryder-cup .opta-leaderboard h2 {arka plan: # 0cac0c; } .opta-ryder-cup .standings-container table {konum: göreli; } .opta-ryder-cup .standings-container thead {width: 306px; Ekran bloğu; border-bottom: 1px solid #ccc; border-top: 1px katı #ccc; } .opta-ryder-cup .standings-container thead th {border-bottom: none; border-top: yok; } body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (1), body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (1) {genişlik: 25px; } body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (2), body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (2) {genişlik: 166 piksel; } body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (3), body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (3) {genişlik: 31px; } body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (4), body.mol-desktop .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (4) {genişlik: 25px; } .opta-ryder-cup .standings-container tbody {display: block; maks. yükseklik: 300 piksel; overflow-y: otomatik; genişlik: 306px; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody {max-height: 200px; genişlik:% 100; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead {genişlik: 100%; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead tr, body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody tr {display: flex; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (1), body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (1) {genişlik:% 16; metin hizalama: sağ; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (2), body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (2) {genişlik:% 60; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (3), body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (3) {genişlik:% 12; } body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container thead th: nth-child (4), body.mol-mobile .opta-ryder-cup .standings-container tbody td: nth-child (4) {genişlik:% 12; } / ** /

‘Onlardan 12’si inanılmazdı, inanılmaz’ dedi.